Agility akcie 2011

Skúškový hurikán

 

    Dňa 30.7.2011 agility klub SPAM organizoval v Košiciach, časti Myslava, pretek s názvom Skúškový hurikán, na ktorom sme samozrejme nemohli chýbať ani my, Severania. Prečo? Pretože nešlo o obyčajný pretek, kde sa klasicky behal open, skúška a jumping, ale na tomto preteku sa behali všetky 3 behy iba skúšky ako A1, A2 a A3. Pre pretekárov kategórie A1 to bola totiž posledná príležitosť urobiť si čistú skúšku a tým splniť podmienku na zúčastnenie sa majstrovstiev Slovenska a pre tých ostatných možnosť vylepšiť si svoje skóre.

    Začiatok tohto dňa nebol najlepší, obloha bola zatiahnutá, ani náznak slnka, padal mierny miestami silnejší dážď a aby toho nebolo málo pridala sa k tomu ešte strašná zima, na to že bolo koniec júla. Počasie nám opäť raz neprialo, ale dážď-nedážď predsa si nenecháme ujsť takúto príležitosť a v zložení Jaro, Slávka a Sisi Krupárová, Anička Liptáková, Maťo Lipták, sestry Silvia a Natália Kandrové a nakoniec ja, Silvia Ruppová sme sa ráno stretli v Myslave. Po rozložení domčekov sme si odložili našich psíkov a plní očakávania sme spoza ihriska pozorovali, čo pre nás pani rozhodkyňa chystá. Nakoľko tieto preteky posudzovala nová slovenská rozhodkyňa Vendula Hausnerová, nevedeli sme, čo môžeme čakať. Ale keď to mám zhodnotiť niekoľkými slovami, myslím, že parkúry boli celkom pekné, primerane náročné, nič jednoduché, ale zase ani nič zložité a na to, že sa jednalo o jej prvé preteky, ktoré pískala, nás celkom pekne potrápila a neodpustila nám žiadnu chybičku. Čo sa týka jednotlivých behov, každému z nás sa darilo inak. Kategóriu small reprezentovala Sisi Krupárová s Ayrin a ja s Ashley. Ayrin bola tak ako vždy nepredvídateľná, raz sa jej behať chcelo a raz zase nie, preto si radšej povedala,že sa trochu popredvádza pred objektívmi foťákov:)Ashley sa naopak celkom darilo, zabehla všetky 3 behy na výbornú, síce prvé dva behy s jednou chybou, ale ten tretí bol konečne čistý:) čo je v celkových výsledkoch vynieslo 1., 2. a 1.miesto. V medium sme mali 3 zástupcov a to Sisi s pudlíkom Omka, Natáliu s krížencom Ficko a Silviu s kríženkou Lili. Sisin prvý beh možno nevyšiel až tak podľa predstáv, ale v tých ďalších sa v Omke prebudil duch agility a celá pojašená sa pustila do behania tak, že samotná Sisi sa nestačila čudovať a nakoniec obidve celé šťastné dobehli do cieľa s dvomi čistými skúškami v MA2, čo znamenalo dve 1.miesta. Silvia s Lili si odniesla dve 2.miesta a Natália s Fickom jedno 2. a 3.miesto v kategórii MA1. Poslednú kategóriu large reprezentovala Anička Liptáková s Bellou, Jaro Krupár s Melody a Maťo Lipták so Sindy. Bella mala pekné, rýchle behy, no žiaľ aj napriek tomu si nejakou tou chybou vynútila disk, až na jeden veľmi pekný beh, ktorý im vyniesol 2.miesto v LA2. Melody bola na tom s diskami podobne a tak ako to už u nej býva zvykom, namiesto behania mala kopec rečí po mimo a vždy sa pre niečo hádala s Jarom J Myslím, že ten ich prvý beh bol najkrajší, celý čas krásne čistý, bez chyby a až pri nejakej poslednej prekážke sa diskli. No a Maťo so Sindy si vybojovali v kategórii LA1 dve 2.miesta. Takým najväčším úspechom pre nich bolo prekvapivo málo zhodených tyčiek na zemi, no a tie odskočené zóny radšej nespomínam:) na tom určite ešte zapracujú.

       Celkovo, keď mám tieto preteky zhodnotiť si myslím, že sa našim členom darilo veľmi dobre. Poobsadzovali sme takmer všetky miesta, čo sa dali :) Výskúšali sme si behať parkúry novej rozhodkyne a také malé negatívum pre nás bolo určite počasie, ale to si nikto nevyberá a trochu zdlhavé prestavby parkúrov. Ináč organizátorom veľmi pekne ďakujeme za tento pretek, túto šancu, lebo kto mohol, tak ju určite využil. Cieľ, s ktorým sme tam išli, sme si splnili, aspoň ja určite. Čistá skúška a možnosť zúčastniť sa MSR. A týmto sa chcem aj poďakovať nášmu trenérovi Jarovi, za všetky tie tréningy, rady a pomoc na parkúroch a hlavne za čas, ktorý nám obetuje na úkor seba a svojho psa :)

Silvia

 

Agility Cassovia cup-KK Anička

 Dňa 28.-29.5.2011 sa pretekári zo Severanu vybrali na preteky s názvom Agility Cassovia Cup, ktoré sa konali v aráli Kynologického klubu Anička Košice. Po sobotňajšej prezentácii ktorá sa trošku predĺžila ( za čo ďakujem :P ) sme sa hneď postavili k páske netrpezlivo očakávajúc, čo nám pán rozhodca Nalle Jansson zo Švédska pripraví ( Mimochodom, tento pán rozhodca pískal minuloročné MS v agility) a možno aj preto boli naše očakávania ešte väčšie. Ako prvý beh sa v sobotu behal open, kde si zmerali sily všetci pretekári. Na štart sa postavili v kategórii small Klaudia Ivanová s Meggy a Krupárová Slávka s Ayrin. Žiaľ, obidve so "známkou" disk. Ayrin nebola vo svojej koži, zaujímalo ju kadečo iné viac ako prekážky, ale to nevadí, všetci predsa vieme, že Ayrin to vie a veľakrát to ešte všetkým dokáže ;) Čo sa týka mňa s Meggy, disk bol ako ináč môj.V kategórii medium opäť štartovala Slávka Krupá rova tentokrát s Omkou Mar-Len Kandík, ďalší disk. V kategórii large štartovala Anička Liptáková,Betka a Petra Gromovské. Anička s Peťou zabehli s tromi chybami a jednou odmietačkou,Betka s Dinom disk. Druhý beh - skúšky. Pre nás asi najdôležitejší beh pretekov. Skúšky sa však niekomu podarili, niekomu nie. Mne s Meggy vyniesli 1.miesto aj keď s chybou v slalome, Slávke Krupárovej s Omkou ktorá sa nádherne rozbehla na parkúre, taktiež 1.miesto aj keď tiež s jednou chybou. Peťa Gromovská s Adom získali 3. miesto v skúške LA1, Anička s Belkou 2.miesto v skúške LA2 kde im 1. miesto uniklo o chlp, no napriek tomu krásny beh :-) Čo sa týka jumpingu, ten zabehli bez disku Anička Liptáková s Belkou a Sisi s Omkou. Výsledky z nedele si môžte pozrieť nižšie :-) Tento víkend bol úžasný, s partou Severanou pod altánkom a s príjemnou náladou. Počasie nám v sobotu prialo aj keď v nedeľu bolo z rána trošku chladnejšie. Ďakujem všetkým zúčastneným za super víkend, a tešíme sa na ďalšie preteky v tejto úžasnej spoločnosti ;-) Vďaka aj KK Anička, za príjemný priebeh pretekov. Taktiež si myslím, že veľká vďaka za všetkých patrí aj nášmu trénerovi Jarovi Krupárovi, vďaka ktorému sa naša drina na tréningoch a výborné rady odzrkadľujú na výsledkovej listine :-) PS: Za zmienku určite stojí aj beh našej predskokanskej dvojici Simone s Charliem ;) Želáme veľa odbehaných (a čistých ;)) parkúrikov aj na oficiálnych pretekoch.   Výsledky nedeľa :

Open Jumping SA: Klaudia Ivanová s Meggy - DISK                                                          

                            Slávka Krupárová s Ayrin Laura´s Paradise - DISK                                                      

                       MA: Krupárová Slávka s Omkou - 1 ch. 1 odm. ( 16.miesto )                                                   

                       LA: Anna Liptáková s Belkou - 5 ch., 1 odm. (14. miesto )                                                            

                             Alžbeta Gromovská s Dinom - DISK                                                          

                              Petra Gromovská s Adom - DISK                              

Skúšky SA1 : Klaudia Ivanová s Meggy - 2.miesto                                                   

                     Slávka Krupárová s Ayrin - DISK                                          

           MA1: Slávka Krupárova s Omkou - 1. miesto                                            

            LA1: Petra Gromovská s Adom - 2. miesto                                               

                     Alžbeta Gromovská s Dinom - DISK                                     

           LA2: Anna Liptáková s Belkou - 2. miesto                              

  Open agility SA: Klaudia Ivanová s Meggy - DISK                                              

                            Slávka Krupárová s Ayrin - DISK                                       

                      MA: Slávka Krupárova s Omkou - 1 ch. ( 5.miesto )                                      

                      LA: Alžbeta Gromovská s Dinom - DISK                                                

                            Petra Gromovská s Adom - 2 ch. (7. miesto )                                          

                            Anna Liptákova s Belkou - 3 ch., 1 odm. ( 13. miesto ) 

 

Foto nájdete tu: sobotanedeľa

 
Neoficiálny pretek Poľov 30.1. 2011

Keďže Slovensko je krajina, kde zima začína pomerne skoro, aj naša agility sezóna sa končí skoro. Keď nám organizátori z klubu SPAM oznámili, že organizujú neoficiálny pretek uprostred tuhej zimy, veľmi nás to potešilo. Tento neoficiálny pretek v konskej hale som z pohľadu trénera zobral ako skvelý tréning hlavne na psychiku pretekárov. Veľmi ma potešilo, že väčšina pretekárov aj z ostatných klubov bralo tento pretek skôr ako tréning a zábavu. Čím vlastne naplnili podstatu myšlienky agility, čo je zábava a hra so psom. Celý pretek prebiehal v pokojnej a priateľskej atmosfére, aj keď pretekárom nechýbalo nasadenie a ctižiadosť po čo najlepšom umiestnení v každom behu. Moji zverenci si zobrali moje slová naozaj k srdcu a pristúpili ku každému behu presne podľa mojich pokynov. Určite každého pretekára poteší umiestnenie na stupňoch víťazov a verím, že všetky umiestnenia našich členov potešili a povzbudili k ďalším takýmto a ešte lepším výkonom. Z pohľadu trénera mi nedá nevyzdvihnúť výkony niektorých jednotlivcov. Veľmi dobre sa darilo našim začiatočníkom Veronike Velesovej so šteniatkom Jeremym a už síce pretekárke Petre Gromovskej so šteniatkom Larou. V obidvoch behoch sa umiestnili na 1. a 2. mieste. Z pretekárov ma v kategórii small veľmi milo prekvapil team Klaudia Ivanová s Meggy. Zabehli všetky behy veľmi vyrovnane, čo im vynieslo 1. a 3. miesto. Ďalším teamom v kategórii small bola Slávka Krupárová s Ayrin, ktoré obsadili 3. miesto. V kategórii médium sme mali jediného zástupcu a to Slávku  Krupárovú s Omkou, ktoré sa umiestnili na 3. mieste. Ako už býva zvykom, najzaujímavejšou kategóriou je kategória Large. V nej naše farby hájili Anička Liptáková s Bellou na 3. mieste, Petra Gromovská s Adom na 3. mieste a Betka Gromovská s Dinom.

Dúfam, že sa slová organizátorov o ďalšom skorom stretnutí na podobnom podujatí  naplnia čo najskôr a my postihnutí „diagnózou agility“ sa budeme môcť stretnúť a zapretekať si, ako aj vymeniť si skúsenosti.

Všetkým členom ŠK- Severan prajem v nadchádzajúcej sezóne veľa úspechov a radosti v agility.

 

Podpredseda ŠK-Severan pre sekciu agility Jaroslav Krupár