Rok 2012

 

Agility ukážky- Človek,pes a kôň(Snina)

 

Každý rok je pre nás niečím výnimočným. Nie je to len o pretekoch a o výhrach, ktoré

dosiahol klub, ale aj o tom, aby sme sa sem tam niekde ukázali širokej verejnosti.

 

V slnečnú nedeľu t. j. 30. septembra, sme sa zúčastnili na podujatí v Snine. V tomto malom

mestečku sme dostali možnosť ukázať čo je v nás. Keďže v Snine sa každoročne organizuje

podujatie Človek, pes a kôň, nesmeli sme tam ani my chýbať. Na základe pozvania sme na

tomto zaujímavom podujatí predviedli ukážku Agility. Určite je našim cieľom oboznámiť

ľudí s niečím novým, o čom ešte nepočuli. Keďže málo kto vedel, čo sú to vlastne Agility, ŠK

– Severan im priblížil a ukázal ako vyzerajú a prebiehajú pravé Agility. V zložení s trénerom

Jaroslavom Krupárom a nás členiek dievčat, sa nám podarilo to čo sme chceli. Ľudia sa

dozvedeli niečo nové a my sme prežili krásny slnečný deň v Snine.

 

Počas tohto podujatia sa organizujú rôzne zaujímavé súťaže. Zúčastnili sme sa aj my.. V

prvej súťaži, ktorou bola Súťaž v poslušnosti, sa na 2. mieste umiestnila naša členka Petra

Gromovská s nemeckým ovčiakom Larou. Jej druhý psík Ado, tiež nemecký ovčiak sa

nedal zahanbiť a skončil na 3. mieste. Aj napriek tomuto malému úspechu sa ani ostatné

členky nedali odradiť. Ďalej pokračovala Súťaž v žraní a Súťaž o najsympatickejšieho psíka.

Zúčastnili sme sa všetkých súťaži. Veď nie je dôležité vyhrať, ale zúčastniť sa. A ako to

v našom klube býva ide hlavne o zábavu a o spoločne prežité zážitky, aby sme na nich mohli

spomínať len s úsmevom.

 

Betka Gromovská

 

Majstrovstvá Slovenska detí a mládeže 2012

Na tieto preteky sme ani nemysleli že niekto od nás pôjde. Ale mňa napadlo že prečo by sme nemohli ísť keď som posledný krát junior. Tak so Simou Almášiovou sme dostali hlúpy ale zároveň geniálny nápad čo keby sme tam išli a skúsili to. Všetko bolo tak na rýchlo. Dohodli sme sa a išli, nie ako väčšinou že autom ale sadli sme si pekne 14.9.2012 na vláčik a cestovali do Bratislavy. Tým že vlak meškal nestihli sme spoj čiže sme meškali. Ako nemohli sme sa dovolať ale organizátori boli takí ohľaduplný , že nás počkali zato aj ďakujem Lacovi. Ako som spomínala z našeho klubu sme šli len 2 a to ja s Bellkou a Sima s Charlim. Preteky boli dobré a parkúri tak ako sa patrí na MSRDaM, ani veľmi ľahké ani veľmi ťažké, také akurát. Mne sa darilo celkom dobre, na pár chýb som bola spokojná s behmi aj s  Bellkou. Sima to odbehla trošku horšie ale ja ako jej kamarátka a poradkyňa na parkúry som s ňou bola spokojná pertože podali krásne behy aj keď s diskvalifikáciou. Preteky uplninuly veľmi rýchlo ani sme sa nenazdali a už sa pomaly a isto vyhodnocovalo. Postupne najprv družstvá ktoré boli dvojčlenné a keďže sme boli 2 tak sme boli spolu. Lenže som sa diskla takže sme sa neumiestnili. V jednotlivcoch sa vyhodnocovali súčty dvoch behov. Sima keďže sa jeden diskla tak sa stať Majsterkou nemohla, čo ma dosť mrzí lebo dala pekné behy. A mne sa s Bellkou podarilo odbehnúť aj ked s chybami. Takže som vôbec nečakala že budem jediná kto odbehne oba parkúri, čiže som sa stala nakoniec Majsterkou Slovenska juniorov large 2012 čomu sme sa strašne potešili. Sima bola trošku sklamaná ale ma pred sebou ešte jeden rok nao aby sa stali Majstrami. Mne sa to podarilo a Bellka ma prvý titul do svojej zbierky. Inak atmosféra a počasie nám krásne prialo, a našla sa aj super agiliťáčka Katka, ktorá nás prichýlila. Takže sme prežili super preteky so super ľudmi. Snáď bude takých pretekov ešte viac.:)

Anna Liptáková

 

Ukážky Veľká Ida

V dňoch 20.-22.7.2012 sa v malej dedinke názvom Veľká Ida uskutočnila medzinárodná výstava psov, kde sme boli my ako klub ŠK- Severan pozvaní urobiť ukážku agility. Tak sme neváhali s pozvanie sme prijali. Náš predseda Ján Keruľ pozháňal dodávku na prevoz prekážok, my sme nastúpili do áut a smerovali sme do Veľkej Idy. Ako sme tam prišli následne sme si našli vhodné miesto kde by sme sa mohli zložiť a postaviť si menši parkúrik. Na nikoho sme nečakali a pustili sme sa do stavania.  Po dokončení stavania parkúru sme neváhali a urobili si menšiu obhliadku aby sme vedeli ako to ide, a pustili sa do behania. Pre nás to bol menší tréning, pre niekoho ďalšie skúsenosti do života. Behali sme skoro celý deň na psoch sme už videli na konci dni že už majú toho tiež dosť. Aj výstava sa blížila už ku  koncu tak sme si postavili ešte jeden menší parkúrik aby sa na nás pozreli a niektorí aj pokochali  že psi nie sú len na česanie a vystavovanie. A následne potom sme poskladali prekážky a išli sme pomaly domou.  J  Následne sa chcem poďakovať nášmu predsedovi Jánovi Keruľovi že celý deň nám tam spríjemňoval deň ale hlavne že sa mu darilo s foťákom a urobil niekoľko pekných záberov spoločne mojou maličkosťou. J

Anna Liptáková

 

Agility sobota 14.7.2012

            Týždeň po Jaklovských kynologických dňoch sa severania opäť vydali na preteky, tento krát na košickú Aničku, kde miestny agility klub usporiadal preteky, na ktoré si pozvali rozhodcu z Čiech Tomáša Glabazňu a kde sa ako hospitant predstavil Peter Sorger.

            Preteky s medzinárodnou účasťou, kde sa predstavili pretekári nie len zo Slovenska, ale aj Maďarska boli zložené z troch otvorených behov agility a jedného jumpingového behu na záver. Za klub Šk Severan si prišli s ostatnými pretekármi sily zmerať Peťa s Adom, Bea s Dinom, Slávka s Omkou a Ayrin, Simona s Charliem a Ja s Biffom.

            Keďže sa behali len otvorené behy a nie skúšky, pre všetky kategórie sa stavali rovnaké parkúry, ktoré však neboli vôbec jednoduché, no boli veľmi pekné a mohli sme si na nich vyskúšať, ako dobre sme so svojimi štvornožkami zohratí, čo sa nám darilo viac alebo menej úspešne. Počasie vyšlo celkom pekne, nebolo horúco, ale ani zima a tak sme sa mohli s chuťou pustiť do „boja“.

            Ako prví sa na štart postavili pretekári najmenší a síce kategórie small. V tejto kategórii klub ŠK Severan reprezentovala Slávka s Ayrin a to veľmi úspešne, pretože s jedinou chybičkou obsadili pekné tretie miesto. Slávka, tento krát s Omkou sa na štart postavili aj v kategórii medium, kde im už ale spoločnosť robili aj Simona s Charliem, no pre tento raz sa tých chybičiek objavilo viac a napokon v oboch prípadoch aj disk. Najväčší psíci prišli na rad ako poslední a k slovu, či skôr skoku sa dostali Peťa s Adom, ktorým to ale nevyšlo a aj tuto sa vlúdil disk, Bea s Dinom, ktorí sa tiež napriek veľkej snahe diskli, no a nakoniec ako poslední sme šli na štart ja s Biffom a s jednou chybou sme sa ocitli na piatom mieste. Po dobehnutí sa začala prestavba parkúru číslo dva a tak si pretekári mohli vylepšiť svoje skóre. Bohužiaľ nie všetkým sa to podarilo. V kategórii small si svoje krásne tretie miesto neobhájila Slávka a rovnako v kategórii medium spolu so Simonou sa diskli. V poslednej kategórii large to vyzeralo podobne, ani tento krát sa na Peťu a Beu šťastie neusmialo. S Biffom sme si skóre vylepšili aspoň my a to postupom na pekné druhé miesto. Ako sa hovorí do tretice všetko najlepšie a aj po nie vždy úspešných behoch sme sa opäť mohli všetci pustiť do ďalšieho parkúru. Trojka ale nepriniesla šťastie Slávke ako s Airyn, tak ani s Omkou, no o niečo viac sa darilo Simone s Charliem, ktorí sa umiestnili na štvrtom mieste. Aj v kategórii large sa šťastie usmievalo a tento krát poriadny úsmev hodilo na Peťu s Adom, ktorí si dobehli posledný agility beh na peknom štvrtom mieste. Mne s Biffkom sa podarilo aj napriek dvom chybám a odmietnutiu udržať si medajlovú pozíciu, no pre zmenu bronzovú. Na Beu s Dinom sa ale štastie nejako neusmialo a aj keď veľmi chceli a vyzeralo to nádejne, disk si k nim aj tak našiel cestu. Ako posledný sa behal jumpingový beh. Tu sa severanom darilo o čosi viac. Slávka s Airyn si dobehli po pekné šieste miesto s čistým behom a zahanbiť sa nedali ani s Omkou v mediach, kde sa vyšplhali na ešte lepšie štvrté miesto. Tento beh bol najúspešnejší pre Simonu a Charlieho, ktorí s krásnym a čistým behom skončili na nádhernom druhom mieste. V kategórii large, ktorá preteky zavŕšila sa najviac darilo Peti a Adovi, ktorí si zabehli s čistým behom po krásne štvrté miesto. Pre Beu a mňa sa zrejme toho šťastia vica neušlo, pretože sme si obe vyslúžili disk.      

            Keďže sa výsledky vyhodnocovali podľa nového bodového systému, ani disk ešte nebol dôvodom pre slzy a stále bola nádej na umiestnenie. Zo severanskej výpravy som sa však na medajlovej pozícii umiestnila len ja s Biffom a to na prvom mieste v súčte všetkých štyroch behoch. Každý tím zo Severanu však vynaložil maximálne úsilie a snahu a ukázal svoje kvality a aj napriek menším nezdarom všetkým patrí obrovská gratulácia a vďaka, že to zvládli a našli odhodlanie náš klub reprezentovať.

Natália Dindová

XV. Fitmin Kynologický deň

1.Deň – piatok

         Nad Tatrou sa blýska a v Jaklovciach hromy bijú, alebo typický začiatok nášho Kynologického dňa. Tak ako po minulé roky aj tento rok sa náš klub ŠK Severan rozhodol pripraviť toto podujatie. Niekoľkomesačné plánovanie a vybavovanie v piatok konečne nabralo na dôležitosti a Dni sa mohli začať.

            Všetko sa začína dlhou prípravou záležitostí, ako je postavenie stanov, tribúny, zabezpečenie vody až rozložením samostatných  pretekárskych tratí. Tieto veci zabezpečujú členovia ŠK Severan a ľudia, ktorých to baví a každoročne sa na pomoci podieľajú.   Už pri príprave podujatia cítiť skvelú atmosféru a napätie, každý sa teší,  že je všetko hotové a môže sa začať!

                      Zahájenie Kynologického dňa alebo len také malé neoficiálne otvorenie začína v piatok večer. Po príchode pretekárov začínajú byť malé obavy, bude búrka? Tie hromy, blesky a vietor neveštia nič dobré! Avšak v stanoch pri voňajúcich krídelkách, kofole a pive každý zabúda  na obavy a užíva si večer, kde sa po roku opäť stretávajú známi z predchádzajúcich rokov. Najmä fanúšikovia a pretekári weight pullingu si prišli na svoje a v noci sa unavene odoberajú spať.

2. deň – sobota

                Ráno nás víta slnko, konečne!  Rozplynuli sa všetky obavy a členovia od skorého rána pracujú na ďalších prípravách, hoci mnohí sú unavení po dlhej noci. Všetci sa už tešíme a o 9.30 sa stretávame pri hymne „Trim sebe teho šaľeneho psa“ na oficiálnom otvorení! Tohto roku sa Kynologického dňa zúčastnili 4 krajiny a to Slovensko, Česko, Poľsko, Maďarsko. 

                Od 10 tej hodiny k nám do areálu prichádzajú diváci. Je len na nich, ktorú z ponúkaných zábav si vyberú. Väčšina sa najprv pristaví pri weight pullingu, čiže pri psoch silákoch, ktorí ťahajú vozík s nákladom. Ktorí z nich potiahne viac? Atmosféra stúpa spolu s odtiahnutou váhou a keď okolo druhej psík potiahne rekord ,ľudia napäto povzbudzujú a tlieskajú. O prekonanie najväčšej váhy a rekordu sa pokúsil belgický ovčiak Derick a to 2425 kg, bohužiaľ a to iba o vlások nepodarilo. Na tohtoročnom podujatí mali ešte sťažené podmienky, keďže vonku bolo okolo 35°C a svietilo celý deň slnko. Toto príliš teplé počasie uškodilo najmä severským plemenám, ktoré sú v tomto športe od samého začiatku. Naopak pitbuly a rôzny mastifovité typy plemien sú v tomto športe pomerne nové a nie sú tak náchylné na teplo, čo sa samozrejme aj odrazilo na ich výkone.

                Ďalšou akciou v rámci XV. Fitmin Kynologického dňa boli taktiež Jaklovské preteky agility. Agility je šport, kde je úlohou psovoda naviesť psa traťou zloženou z rôznych prekážok v čo najlepšom čase a s čo najmenším počtom chýb. Pre laikov tento šport môže vyzerať veľmi zábavne, najmä ak si psovod nacvičuje trať bez psa. Vtedy to vyzerá, ako keby sa každý rozprával sám so sebou a ukazoval si kam má ísť, ale ono to tak nie je! Komentátor  Jaro Krupár mnohokrát divákom vysvetlil základy tohto športu a divákom sa to páčilo. Radi sa pozerali na rôzne tímy a radi hodnotili jednotlivé výkony. Taktiež si určite každý určil svojich favoritov, ktorí mu boli sympatickí a povzbudzoval ich.

                Pre všetkých pretekárov čakal na obed výborný guláš z diviny,  ktorý pripravili miestni poľovníci.  Keďže teplota počas celého dňa neklesala, pivo a kofola tiekli prúdom a osviežili každého, kto bol vyčerpaný. Ani psy neostali pomimo a jeden za druhým sa valili do prúdu Hnilca schladiť svoje kožuchy. Náš Deň alebo vlastne Dni boli určené úplne pre každého. Pre deti boli počas celého dňa pripravené súťaže organizované denníkom Korzár, kde mohli vyhrávať peniaze tzv. Severany a za ne si potom kúpiť zaujímavé veci v našom stane. V areály mali možnosť zajazdiť si na koni, či zabaviť sa v skákajúcej žirafe. Pre dospelých divákov bol pripravený hod polenom, kde si mohli chlapi zasúťažiť a vyhrať pivo. A nie len oni! Našlo sa aj pár odvážnych žien a dokonca aj detí!

                Po namáhavom dni, kde si každý prišiel na svoje, sme večer privítali skupinu Ščamba. Skupina chodí na naše podujatie každoročne a všetci sa na nich celý deň tešia. Svojim vtipom potešili všetky vekové skupiny a najmä pána farára! Nakoniec sa mnoho ľudí rozišlo a zostali len vytrvalí, ktorí sa zabávali spolu s disco klubom Zajo až do rána!

3. Deň – nedeľa

             Posledný deň sa niesol v znamení programu najmä pre deti. Skoro ráno sme  doniesli prekážky a  postavili ľahký parkúr  a jednoduché agility pre deti od 3-18 rokov sa mohli začať! Preteky o pohár magazínu Kynologická revue sú vždy veľmi obľúbené medzi ľuďmi a je zábavné pozorovať, ako deti v štyroch vekových kategóriách prekonávajú prekážky spolu so svojimi psíkmi väčšinou po prvý krát! Mnoho krát im v tom pomáhajú rodičia a stále platí pravidlo „Čo nezvládne pes, môže vykonať jeho psovod!“. Najmä pre toto pravidlo sa stáva, že dieťa prelieza tunelom, slalomom, hojdačkou alebo ide rovno celú trať namiesto psíka!  Viliam Poklemba  vždy k tomu pridá zaujímavú hlášku. Tieto preteky už robí veľa rokov a nezabudne pripomenúť, že niektoré deti sú v tejto kategórii prvý, iní posledný krát.  Keď som tak stála a pozerala  sa  na žiarivé očká detí na stupňoch víťazov, nostalgicky som si spomenula, keď som aj ja v detskej súťaži začala pretekať. Bol to pre mňa obrovský zážitok, keď som nesmelo prvý krát zdolávala prekážky so psíkmi – krížencami a objavila čaro agility. Vzťah človek a pes získal pre mňa nový rozmer v spojení  športového ducha  človeka s hravou snaživosťou  psa. Dodnes mám odložených plyšových psíkov, medaile i poháre, ktoré som v tejto súťaži ako dieťa dostala.   Rovnako ako ja aj mnohí ďalší  sa neskôr začali agility venovať pravidelne a trénovať pod vedením Jara Krupára a dnes má klub výborných pretekárov a okrem hravých detských pretekov vie organizovať aj tie vážne,“ oficiálne.“

                Po týchto pretekoch nasleduje karneval, kde sa deti a ich psíky musia obliecť do masiek a zároveň spolu ladiť. Zažili sme rôzne masky a deti skutočne preukázali svoju kreativitu.  Taktiež majú deti stále možnosť súťažiť v Detských hrách denníka Korzár a získavať Severany.

                Počas celého dňa pokračuje druhé kolo Jaklovských pretekov agility a aby pretekárom, psíkom,  či divákom nebolo horúco, schladí nás hasičská striekačka a osviežia rozvoniavajúce klobásy , ktoré poctivo griluje  Jano Richnavský.  Dáte si?  Za klobáskou oddych pri bábkovom predstavení o princeznej Zubajde a DrEvoRubačovi    v podaní bábkovej    skupiny Tralalačikovia z Košíc len umocňuje pocit, že dnes bol  skvelý deň . V podvečer, keď sa lúčime so všetkými pretekármi a dohadujeme aj ďalší rok, klub ďakuje rozhodcom za ich čas a správne hodnotenie. Celý klub sa schádza pod tribúnou, hraje naša hymna „.....bo méé pokúúše....“ , spievame a je opäť koniec. Ďalší ročník je za nami. Symbióza človeka a psa, ich vzájomný rešpekt a láska sa ukázala pri všetkých druhoch pretekov v Jaklovciach a rovnako ako mnoho ďalších som mala pocit, že robiť toto podujatie sa oplatí, že má to význam venovať svoj čas tomuto podujatiu či už ako organizátor alebo divák.

                Večer, keď po oficiálnom ukončení ešte niektorí sedíme, hodnotíme, premýšľame, dúfame, že návštevníci, čo sú už doma rozmýšľajú, aké to bolo super a tešia sa na ďalší rok. Nás čakajú ešte nasledujúce dni upratovania a balenia vecí, ale to nevadí, o rok sme tu zas! Aj keď za celým podujatím vidieť snahu  obetavých členov klubu a hlavne entuziazmus  predsedu klubu Jána Keruľa , bez sponzorov by táto akcia nedostala nikdy takýchto rozmerov a preto je potrebné poďakovať: krmivo Fitmin, rádio Expres, obec Jaklovce, Komes fut, obec Margecany, BEKI design, Kynologická Revue, denník Korzár, MAAD trofeje, Havkáčik, poľovnícke združenie Jaklovce, darčekový obchod Ajtaci.sk, Tesco, Já – Ra...... Ďakujeme a tešíme sa na všetkých opäť o rok !

 

Natália Kandrová

 

Tatranské dvojskúšky 5.7. 2012

            Vo štvrtok 5.júla nám slniečko krásne svietilo a tak sa dve severanky vybrali do Veľkého Slavkova skúsiť šťastie na Tatranské dvojskúšky, ktoré usporiadali kamaráti z agility klubu Poprad Tatry. Zapeklisté, ale krásne parkúry prišla posudzovať Vendulka Hausnerová.

            Klaudia s Megy a Ja s Biffom sme za klub ŠK Severan prišli viac či menej úspešne pokoriť tieto parkúriky v kategórii SA2 a LA3. Pre každú kategóriu sa stavali dva parkúry. Ako prvé sa behali jednotkové skúšky, nasledovali skúšky pre pretekárov vo výkonnostnej triede dva, no a ako poslední  okúsili „chuť“ 19 prekážok pretekári najvyššej kategórie 3.

            Po celý deň nám Oskar nedal chvíľu vydýchnuť, len občas sa nad nami zľutovalo zopár obláčikov, ktoré nám zoslali pár ochladzujúcich kvapiek dažďa a rovnako ani pani rozhodkyňa Vendulka nám nič zadarmo nedarovala. Klaudia a Megy sa veľmi snažili a pasovali s prvým parkúrom ako sa len dalo, no disku sa aj tak nevyhli. Prvotné sklamanie však veľmi rýchlo odišlo, keď sa im podarilo v druhej skúške krásne zabehnúť 19 vôbec nie ľahkých prekážok a obsadiť nádherné druhé miesto. S Biffkom sme sa tiež nedali zahanbiť. V najvyššej kategórii LA3 sme sa snažili čo najlepšie severanov reprezentovať a v prvom behu nám to aj celkom vyšlo, keď sa nám aj s nejakou tou chybičkou podarilo dobehnúť na prvom mieste. Bohužiaľ v druhom behu to už také pekné nebolo a ani nám sa disk nevyhol.  Obe sme sa ale maximálne snažili, aby sme náš klub nijako nezahanbili, čo sa nám, myslím si aj podarilo.

            Nádherné počasie, super ľudia, krásne parkúry, jednoducho nádherný agility deň ako má byť a na aký sa určite budeme rady vracať.

Natália Dindová

           

Tábor Kežmarok

Začiatok letných prázdnin sme strávili v peknom prostredí pod Tatrami spolu s našili štvornohými miláčikmi.

Každoročne sa pod vedením členov Kynologického klubu Psia radosť koná tábor zameraný hlavne na základnú poslušnosť, základy agility, ovládateľnosť, odbúravanie zlozvykov, tanec so psom, a výcvik podľa skúšobného poriadku Obedience. Letný výcvikový tábor je určený pre každého bez ohľadu na vek psa alebo majiteľa. Vedú ho veľmi skúsené výcvikárky, ktorím ide hlavne o to aby
psík trénoval s radosťou. Na začiatku tábora sa psíkovia podelia do skupín. Tohto roku sa
delili na malých a veľkých. Po minulé roky to zvyklo byť na začiatočníkov a pokročilých, podľa toho čo psík ovláda a ako sa správa medzi cudzími psami. Prvý deň keď sme prišli tak sme
trénovali iba večer. Začali sme motiváciou psíka a privolávačkou "ku mne", čo je základný povel poslušnosti. Po tréningu si psíkovia mohli oddýchnuť, navečerať sa a potom sme sa všetci
stretli pri ohni pod prístreškom. Tam sme sa popredstavovali a zoznámili. Porozprávali sme si čo by sme chceli na našich psíkoch vylepšiť, zdokonaliť a čo ich odnaučiť. Nasledujúci ráno sa začínalo spoločnou  venčovačkou o 7 hodine a tak to bolo po celý týždeň. Počas prechádzok sme trénovali povel "ku mne". Po prechádzke bol čas na raňajky a potom sa začína prvý tréning o pol 9. Na tréningu ktorý je ráno sa psíkovia a samozrejme že aj majitelia učia nové veci ,ktoré sme si na tréningu poobede dookola opakovali. Ak nám prechádzku alebo tréning skazí počasie, prekladá sa to na neskôr, alebo sa trénuje v skromnejších priestoroch pod prístreškom.

Počas dňa je voľný program, je možnosť isť na obed do mesta v Kežmarku, alebo si niečo uvariť v kuchynke. Poobede keď majú psíkovia "povinný" oddych ,aby nabrali silu a nezačalo ich trénovanie nudiť, sa dá isť na plaváreň do neďalekej Tatranskej Lomnice. Večer je zas stretnutie pri ohni, kde sa zhodnotí deň, tréningy a je správny čas na poradenie ohľadom čohokoľvek ak sú otázky.
Približne takto prebieha týždeň a na konci, v sobotu sa robí záverečný pretek alebo skúška poslušnosti, kde trénerky porovnávajú ako sa psík aj s majiteľom zlepšil. Každý dostal pekné hodnotné ceny pre seba aj pre svojho psíka. Na konci tábora v nedeľu bola posledná ranná prechádzka a po nej kratší tréning. Každému bolo smutno že sa musíme rozlúčiť, ale už teraz sa tešíme na ďalší rok a dúfam že prídu aj noví ľudia aby zažili tie pekné chvíle so psíkmi.

Michaela Papcunová

 

Agility cassovia cup

Aničkári nesklamali, tak ako každý rok pomaly už to je tradíciou organizujú Agility cassoviu cup. Preteky, ktoré  sa konajú stále niekedy koncom mája, toho roku boli presne 19.-20.5.2012. Na tieto preteky som mala strach ísť, ale nie žeby som sa bála konkurencie, ale proste je to v Košiciach a tam človek nikdy nevie aké bude počasie. Ale všetko vyšlo tak ako malo.:)  Počasie nám prialo a rozhodcovia sa vyšantili na parkúroch. Tak ako na všetkých pretekoch treba povzbudiť a zažiť nejaké dobrodružstvo. Veď je to predsa hra, zábava a nie nejaký trest kde budú kričať na mňa. A tak presne sme to všetci prekonávali, síce niektorí so stresom aby sa ukázali čo natrénovali no druhí zase bez stresu ale boli tie parkúry aj horšie zabehnuté. Na týchto pretekoch sme veľké zastúpenie z klubu nemali lebo to bolo akurát v čase matúr ale tak sme skúsili vyhrať a ukázať sa čo najlepšie.:) Pretekala Slávka s Ayrin , stála pretekárka Klaudia s Meggy a ja čiže Anna s Bellkou aj so Sindy. Behali sme ako stále 3 parkúry, niektorí bol ľahší druhý zase bol jednoduchší.   A darilo sa nám nasledovne Slávka s Ayrin sa umiestnila v SA1 na krásnom 2.mieste a v súčte 2 behoch tiež na 2 mieste kde získala aj titul res.C.A.C.Ag  ďalej Klaudii s Megii sa až tak dobre nedarilo ako Slávke a do prvej trojky sa nedostala ale všetky behy pekne odbehla a ani jeden sa nediskvalifikovala. A nakoniec  ja (Anna) s mojimi babami. Sindy sa diskvalifikovala všade kde len mohla. Bellke sa darilo tiež dobre. V skúškach LA2 sa v obe dni umiestnila na krásnom 1. Mieste. V otvorených behoch tiež nezaostávala a tam pozbierala aj 3.miesta. celkovo v súčtoch kde boli 2 behy tak tiež bola na 2 mieste a získala by res.C.A.C.Ag ale nevyhodnocovali ho len v kategórii small. Proste tento úžasný víkend sme prežili so super ľuďmi na dobrom preteku. Popri agility boli pripravene pre deti rôzne súťaže kde sme nemohli chýbať a ako pravé agiliťáčky sme tam šli a zabavili sa. A preto sa tešíme aj na rok na tieto preteky:) 

Anna Liptáková

Stromová súťaž

Veľkonočná stromová súťaž alebo agility na suchu 9.4.2012 Tí, ktorým sa nechcelo počas sviatkov sedieť doma a čakať na oblievačov sa 9.4.2012 čo bolo v pondelok  vybrali do Košíc na Aničku, kde sa konala zábavná súťaž so psíkmi. Bolo to behanie "parkúru" pomedzi stromy kde sme mali využiť naše agility schopnosti pri otočkách a rôznych vrtkách. Behali sa tri "parkúre", išlo o to aby psovod dobre naviedol psíka a aj on sa musel správne otočiť pri strome a čo najrýchlejšie dobehnúť do cieľa. Pred behaním sme mali asi 10 minútovú obhliadku.  Vonku bolo poriadne zima no pri behaní sme sa aspoň trochu rozhýbali. Každý účastník dostal vajíčko s fotkou svojho psíka, ktoré bolo v parku skryté (napríklad pod lístim, za stromom v kríkoch ...)  a tak sme si ho museli spolu so psíkom nájsť.


Michaela Papcunová

 

SPAM-RUN-Poľov

Tieto preteky neboli ako každé iné. Nebehali sa 2 otvorené behy a jedna skúška ale boli dva skúšky a agility jumping. Pretekalo sa v konskej hale v Poľove, a že bolo 31.3 tak nám bola aj neskutočná zima, ale všetko sme pekne zvládli. Atmosféra bola dobrá ako sme si ju zariadili. Rozhodkyňa Velndulka Hausnerová nám postavila pekné skúšky aj  jumping kde sme si dobre zabehali a niekto si aj urobil skúšku. Na týchto pretekoch som bola ja čiže Anna Liptáková si Sindy aj s Bellkou, ďalej sa zúčastnila aj Petra Gromovská s Larou doma neostala ani Betka Gromovská s Dinom a takťiež boli aj naše smallíky a to Klaudia Ivanová s Meggi a ani pudlík neostal doma a to Slávka Krupárová s Ayrin.  Behalo sa nám dobre ale ako sa hovorí nie každý deň je nedeľa raz je to lepšie druhý krát je to horšie. Podarilo sa nám aj umiestniť ale všetky vypisovať nebudem kto má záujem si pozrite výsledky. Proste preteky boli super... radi sme sa nich boli a tešíme sa na dalšie.